O spolku

Poslání spolku

Naším posláním je prostřednictvím kulturních, společenských a sportovních akcí propojit zážitky osob s mentálním postižením s okolním světem. Posláním není vzbuzovat ve veřejnosti soucit s mentálně postiženými, ale otevřít veřejnosti barevný svět osob s mentálním postižením a umožnit všem přispět k rozšiřování jejich radosti dále a získanými prostředky podpořit mentálně postižené v dalších jejich aktivitách.

„V našem týmu pracujeme nejen s představiteli jednotlivých stacionářů, ústavů, domovů a chráněných dílen, ale také přímo s jejich klienty, tedy osobami s mentálním postižením. Jsou to všichni srdcaři s čistou duší a kontakt s nimi je pohlazením pro tu duši naši a o to nechceme ostatní připravit. Proto se snažíme otevřít svět osob s mentálním postižením veřejnosti, a zároveň našim kamarádům s mentálním postižením vytvořit úsměv na tváři tím, že podnikáme společné festivaly, fotografické či jiné kreativní workshopy, výstavy jejich fotografií a nebo třeba pořádáme účelové sbírky a plníme jim tajná přání.“

– předsedkyně spolku Marta Kopecká o činnosti spolku

Kdo za vším stojí

Spolek Fotografiemi pro radost, který je složený z přátel, pro které se stal život plný energie osob se zdravotním hendikepem srdeční záležitostí.  Členové spolku se plně ztotožňují s posláním spolku a pracují v něm jako dobrovolníci. Podařilo se propojit svět patronů a ambassadorů projektu s lidmi, kteří pracují v sociálních službách a jako své poslání si zvolili péči o osoby s mentálním postižením.

Je nám ctí, že patrony aktivit spolku jsou Dana Drábová a Robert Vano a každý rok se k nám přidávají slavné a významné osobnosti v rolích ambassadorů z různých sfér společnosti, abychom společně ukázali, že svět osob s mentálním hendikepem skutečně není černobílý.

Jak to vše začalo?

Myšlenka podpory integrace osob s mentálním postižením do   běžného života cestou fotografií z jejich aktivit, se zrodila jedno odpoledne na podzim 2015, kdy si dvě holky řekly, že to, co ony prožívají na táborech a dalších akcích svých kamarádů s mentálním postižením, by mělo vidět a hlavně zažít více lidí. Znát jejich příběhy. To, jak jsou bezprostřední a jak krásná doslova umělecká díla se rodí v jejich dílnách. V roce 2016 pak oslovily organizace pečující o osoby s mentálním postižením, zda se nechtějí do projektu zapojit, ukázat svoje fotografie veřejnosti a přidat se do crowdfundingové akce, která by jim pomohla získat část finančních prostředků na jejich volnočasové aktivity, na které mnohdy finance v sociálních službách nezbývají. Nad projektem převzali patronát Lenka Hatašová a Robert Vano. Přidalo se 8 organizací a 1 tábor, který provozují dobrovolníci, a povedlo se … fotografie zapůsobily, kamarádi s mentálním postižením se „viděli viset“, byli šťastní a podařilo se vybrat téměř 100 tis. Kč.

V roce 2017 se do projektu přihlásilo samo už 12 organizací. Všichni se do projektu zapojili s velkým nadšením a kontakt nás ve spolku, patronů a organizací, je daleko intenzivnější a společných zážitků je víc a víc a to nám dává smysl – dělat osoby s hendikepem i bez něj šťastnými, dát jim možnost mít úsměv na tváři a navzájem si pomoci.

V roce letošním jsme začali dělat fotografické workshopy pod dohledem profesionálních fotografů a zážitky na obou stranách jsou parádní a zájem o další veliký … víme, že jdeme správným směrem…

• ŽijusHandicapem.cz
  • Knihovna
  • Český paralympijský výbor
  • Pestrá o.p.s.
  • ZKO Zvoleněves u Otroka
  • Sportovní areál Hamr
  • Nadace Miluji svůj život (Fundacja Kocham Swoje Źycie)

Fotografiemi pro radost, z.s.
Nademlejnská 1069/24

e-mail: fotografiemiproradost@gmail.com
č. účtu: 115-3541620257/0100
ID datové schránky: isqadku

Předsedkyně spolku
Ing. Marta Kopecká
e-mail: kopeckama@seznam.cz

Místopředseda spolku
Mgr. Soňa Hvorecká
e-mail: hvoreckas@seznam.cz

Stanovy spolku

Chcete se stát členem spolku či naši činnost podpořit?

Přihláška do spolku

Darovací smlouva