Roman Vondrouš

Roman Vondrouš vystudoval magisterský program na Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. Fotografuje od dětských let, ale opravdu se fotografování věnuje od roku 2000. Roku 2005 se stal fotoreportérem ČTK, fotografoval na letních olympijských hrách v čínském Pekingu, na zimní olympiádě ve Vancouveru v Kanadě nebo v ruském Soči.

Kromě jiných ocenění především získal první cenu v kategorii sportovních snímků v soutěži World Press Photo. Jeho fotografie z dostihů zná snad úplně každý.

Fotografování sportu a dostihů především jej chytlo natolik, že prakticky v Pardubicích nevynechal žádný z dostihových dnů a v posledních letech se dostihy snažil zaznamenávat svým vlastním výtvarným způsobem. Nezůstat jen u pouhého dokumentu, ale rozšířit jej i o kreativní pohledy, které nemá možnost obyčejný návštěvník dostihů, ale ani ten u televizní obrazovky jeho okem spatřit. Současně ho na dostizích přitahuje nádherné prostředí závodišť, kdy se sportovní fotografie částečně prolíná s fotografií krajinářskou.

http://www.romanvondrous.cz/